"Наші військові розгортають Patriot за 40-45 хвилин, українці – за 25": американський інструктор відзначив майстерність воїнів ЗСУ

Читать на русском

"Наші військові розгортають Patriot за 40-45 хвилин, українці – за 25": американський інструктор відзначив майстерність воїнів ЗСУ
"Наші військові розгортають Patriot за 40-45 хвилин, українці – за 25": американський інструктор відзначив майстерність воїнів ЗСУ

Українські військовослужбовці, які навчаються працювати із системою протиповітряної та протиракетної оборони Patriot, показали кращі результати, ніж їхні американські колеги. На розгортання комплексу воїни ЗСУ витрачають майже вдвічі менше часу.

Об этом сообщает База компромата

"Наші військові розгортають батарею Patriot у полі за 40-45 хвилин. Українці справляються за 25. Вони великі молодці. Налаштовані дуже оптимістично, враховуючи ситуацію в них удома", – сказав інструктор зі США журналісту "Голосу Америки", який побував на військовій базі Форт Сілл (штат Оклахома). Саме там, у школі польової та зенітної артилерії армії США, 65 наших захисників і захисниць освоюють нову військову техніку, передає Обозреватель.

Відомо, що до програми навчання залучено і чоловіків, і жінок. Наймолодшому члену команди – 19, найстаршому – 67. Тренування, попередньо, закінчаться вже наприкінці березня-2023.

Програма навчання українців дещо відрізнялася від стандартної. Вона була прискорена (зі звичних шести місяців до 10 тижнів), крім того, сценарії тренувань воїни ЗСУ змінювали, прописували під себе, ґрунтуючись на власному бойовому досвіді.

Навчаються захисники та захисниці шість днів на тиждень, із 7:00 ранку і до 17:00 – 18:00 вечора. Деякі заняття проводять просто неба, деякі – у навчальних центрах на симуляторах.

Бригадний генерал Шейн Морган, командувач бази Форт Сілл, сказав, що українські військові вражають. "Вони дуже швидко навчаються своїх знань і досвіду бойових дій", – визнав він.

Зазначається, що на проходження повного курсу українці витратили навіть менше ніж 10 тижнів. У час, що залишився, вони відточували вміння.

Щодо мовного бар’єра, то не всі члени української команди добре володіли англійською, але військові зі США вирішили цю проблему, підшукавши перекладачів.

"Ми навчилися від українців стільки ж, скільки самі їх навчили. Скільки реальних перехоплень повітряних цілей у командира батальйону США? Нуль. Скільки таких перехоплень в українського командира? Не знаю точної кількості, але багато. Вони мають справжній бойовий досвід – вони успішно збивали російські цілі. Більшості наших солдатів цього не доводилося робити. Це дало нам цінні знання з тактики, техніки та процедур в умовах реальної війни, про які ми могли не замислюватися", – зізнався американський військовий чиновник на умовах анонімності.

Источник: Скелет РУ