ФРС США підвищила відсоткові ставки до максимуму з 2007 року

фрс

Федеральна резервна система США підвищила відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами на 25 базисних пунктів, тепер її діапазон становить 4,5-4,75% річних.

Об этом сообщает Дедал

Про це йдеться в повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритих ринках (FOMC) за підсумками засідання, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідне рішення було прийнято одноголосно та збіглося з прогнозами більшості економістів та аналітиків.

На попередньому засіданні Федрезерв збільшив ставку на 50 б.п., а раніше піднімав її чотири рази поспіль на 75 б.п. Наразі розмір ставки є максимальним із 2007 року.

"Останні показники вказують на помірне зростання витрат і виробництва. Приріст числа робочих місць в останні місяці був стійким, а рівень безробіття залишався низьким. Інфляція дещо ослабла, але залишається високою", – йдеться у повідомленні.

Водночас наголошується, що війна в Україні "створює величезні гуманітарні та економічні труднощі" та сприяє посиленню глобальної невизначеності.

"Комітет вважає, що будуть потрібні подальші підвищення ставки, щоб грошово-кредитна політика стала обмежувальною достатньою мірою для повернення інфляції до 2% цільового показника", – зазначили в Комітеті.

Центробанк також продовжить скорочення обсягу активів (держоблігацій та іпотечних паперів) на своєму балансі згідно з оголошеним раніше планом.

Источник: Политика и экономика