Журналісти виявили криворізькі зв’язки нового директора НАБУ Семена Кривоноса з місцевим «авторитетом»

Читать на русском

Журналісти виявили криворізькі зв’язки нового директора НАБУ Семена Кривоноса з місцевим «авторитетом»
Журналісти виявили криворізькі зв’язки нового директора НАБУ Семена Кривоноса з місцевим «авторитетом»

ОП отримав контроль над НАБУ. Близькій до заступника Єрмака, керівник Державної Інспекції архітектури та містобудування Семен Кривонос, очолив Національне Антикорупційне Бюро.

Об этом сообщает Проект

Те, що Семен Кривонос має зв’язки з Офісом Президента – із заступником Андрія Єрмака Олексієм Кулебою ще під час співбесід із членами Конкурсної комісії писала голова Ради громадського контролю Катерина Бутко та журналіст-розслідувач Сергій Андрушко. Але, як написала в блозі у виданні Українська правда журналістка Наталя Соколенко, є у Семена Кривоноса історія, пов’язана прямо із самими Главою ОП Андрієм Єрмаком. Про цю історію у 2021 році написав Михеїл Саакашвілі у своєму фесбуці.

А журналіст-розслідувач Володимир Бондаренко знайшов криворізькі зв’язки нового директора НАБУ Семена Кривоноса з місцевим кримінальним авторитетом Едуардом Самоткалом.

За його даними дружина Кривоноса — Польшинська Галина Олександрівна (1988 р.н., м.КРИВИЙ РІГ), була керівником:

1) ТОВ «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОДУКТИ» власник Самоткал Руслана Олександрівна;

2) фірми DAAR company s.r.o. (Чехія) власники Самоткал Руслана Олександрівна та її чоловік САМОТКАЛ ЕДУАРД ВIКТОРОВИЧ;

3) фірми Business Perspective Alfa, s.r.o. (Чехія, яка володіє готелем Aberg в Карлових Варах) власники Самоткал Руслана та САМОТКАЛ ЕДУАРД;

4) київського представництва фірми Business Perspective Alfa, s.r.o. (БІЗНЕС ПЕРСПЕКТИВ АЛЬФА,С.Р.О.) (Business Perspective Alfa, s.r.o. , Чехія) , яку контролює САМОТКАЛ ЕДУАРД;

А теща (мати дружина Кривоноса) — Польшинська Олена Владиславівна (1958 р.н., м.КРИВИЙ РІГ) була засновником:

1) ТОВ "ТАЙ-IНВЕСТ", де був співзасновником САМОТКАЛ ЕДУАРД ВIКТОРОВИЧ (це пансіонат «Криворізький Гірник» біля Симеїзу, який був вкрадений в «Криворізького залізорудного комбінату»);

2) АТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ПОІНТ" ("СОБОРНИЙ КАПІТАЛ") де був співзасновником САМОТКАЛ ЕДУАРД ВIКТОРОВИЧ;

3) ТОВ "КОМПАНІЯ КОМЕТА ІНВЕСТ", де був співзасновником САМОТКАЛ ЕДУАРД ВIКТОРОВИЧ;

Таким чином, дружина та теща Кривоноса пов’язані з Едуардом Самоткалом.

Самоткал - криворізький авторитет, якого пов’язують з місцевим ОЗУ «Двадцятівські» (Едуард Самоткал — Владислав Біндер — Вадим Великодний — А.). Самоткал був партнером: 1) Галантерника (Ангерта) на одеському Привозі, 2) О.Петровського (нарік) в «Три кити», 3) Корбана — "КОМЕТА ІНВЕСТ" та інших. Самоткал депутат криврізької ради та президент Dara Group, контролер фірм АТЕКО та Енікалі (Кипр). Самоткал знаходиться в розшуку у справі НАБУ і САП щодо розкрадання коштів на Южно-Українській АЕС.

(Кримінальна кар’єра Едуарда Самоткала:

у 1988 році, 16-ти років, Едуард отримав свій перший строк за грабіж і крадіжку державного майна. Звільнившись у серпні 1994-го, у листопаді того ж року його звинуватили тепер уже у проведенні «незаконних операцій з наркотиками».

Послужний список судимостей ще молодої людини, Едуарда Самоткала:

- крадіжка державного майна, ст.81, ч.4 КК України;

- квартирна крадіжка, ст140, ч.3 КК України;

- грабіж, ст.142, ч.3 КК України; початок відбування строку: 27 серпня 1988 року, закінчення строку: 27 серпня 1994 року. Режим відбування покарання — посилений в ІТК-51;

- незаконні операції з наркотиками, ст.229 зн.6, ч.1 КК України. Початок строку: 30 листопада 1994 року з відстрочкою вироку на один рік.

В ОЗУ "Двадцятівські" ("Двадцатовские" — російською) Едуард Самоткал спочатку виконував роль "казначея", але наприкінці 1990-х фактично очолив цю ОЗУ, ставши партнером сім’ї Караманіц. А попередній лідер "двадцятівських" — Владислав Біндер, після важкого поранення, відійшов на третій план — А.).

Самоткал в 1994-2006 рр контролював «Криворізький залізорудний комбінат», яким керував Федір Караманіц, його син Костянтин Караманіц навчався в одній школі №95 з Зеленським. Можливо тому Зеленський доручив саме Караманіцу відродити футбольний клуб «Кривбас». Бізнес Караманіця почав рости, як на дріжджах із 2019 року (після перемоги Зеленського). Зненацька він отримав контроль над двома залізорудними кар’єрами «Механобр». Раніше на цих кар’єрах, а це мільярди, веселилися всі теж двадцятовські бандити (фірма «Рудснаб» Самоткала), а тепер на них сидить фірма «Рудомайн», яку заснував Караманіц та якийсь офшор.

Федір Караманіц  зліва

Федір Караманіц зліва

Деталь: бабка дружини Кривоноса — Польшинська Галина Олександрівна (1939 р.н., м.КРИВИЙ РІГ) була головним бухгалтером «Криворізького залізорудного комбінату», яким в той час керував батько Караманіц. А ОЗУ "Двадцятівські" була бандитським "дахом" Караманіца-старшого, коли той очолював (і разграбовував) державний на той час «Криворізький залізорудний комбінат».

Нюанс: тесть Кривоноса — ГОНЧАРОВ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ (1964 р.н.) володів 24,5% в ТОВ «ПЕРШИЙ МІСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ. КРИВИЙ РІГ», де 51% володів УСОВ КОСТЯНТИН ГЛІБОВИЧ (1988 р.н., екс-нардеп, заступник Кличка, зараз у Штатах) фактичний власник усівської долі телеканалу — поважний Ангел (Одеса), який також контролює ПЕРШИЙ МІСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ в Одесі.

"Аргумент": тобто дружина нинішнього очільника НАБУ і вся її сім’я тісно пов’язана з найжорстокішою ОЗУ Дніпропетровщини. Більш того: сама дружина нового очільника НАБУ перебуває у багаторічних довірчих стосунках з фактичним очільником ОЗУ "Двадцятівські", про "перемогу" над яким саме напередодні призначення М. Кривоноса "звітували" правоохоронні органи (банальна (операція прикриття"). Навіть з такими сімейними зв’язками М. Кривонос безпроблемно пройшов так звану процедуру "спецперевірки" в СБУ, яка б мала виявити ці зв’язки, але чомусь "не виявила". Що:

а) підтверджує штучне проштовхування на пост директора НАБУ кандидатури, повністю підконтрольної Офісу Президента України. Тобто йдеться про умисний обман західних союзників України, які вимагають від української влади справжньої боротьби з корупцією, а не її імітації;

б) ще раз підтверджує "кишеньковість" так і нереформованної СБУ. Для якої інтереси української нації й України вже "традиційно" стоять нижче, ніж інтереси правлячих у той чи інший момент нашої трагічної історії фінансово-промислових, і навіть бандитських кланів.

«Аргумент»

Источник: ВЧК-ОГПУ