В Україні в кілька разів зменшили штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

податки,пдв

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким зменшуються в кілька разів суми штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до них.

Об этом сообщает Собеседник


"Є зміни про покращення ситуації з податковими накладними: зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в 2-5 разів (з 10-20-30-40-50% до 2-5-10-15-25% суми ПДВ), продовження часу роботи електронних сервісів для реєстрації накладних з 08:00 до 20:00", – повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Зокрема, на період дії в Україні воєнного стану та протягом шести місяців після його скасування за порушення платниками податків ПДВ граничного строку реєстрації ПН/РК встановлюються такі розміри штрафів:

  • 2% суми ПДВ – у разі порушення строку до 15 календарних днів;
  • 5% – за порушення строку від 16 до 30 днів;
  • 10% – від 31 до 60 днів; 15% – від 61 до 365 днів;
  • 25% – на 366 і більше календарних днів.

Також продовжено терміни реєстрації податкових накладних на 3-5 днів.

Операційний день для реєстрації ПН/розрахунків корегування подовжено з 00:00 до 24:00. Якщо у визначені терміни платнику не надходить квитанція з рішенням, ПН автоматично реєструється в Єдиному реєстрі, додав Железняк.

Підписаний президентом закон також відновлює законодавчу норму про те, що платниками єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування в умовах воєнного стану (зокрема, ставку цього податку у розмірі 2% доходу), не можуть бути суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей, парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).

Источник: Компромат Групп