Preloader

Мама Шеремета про результати розслідування вбивства сина: Я наче доторкнулася до чогось бридкого

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини

12 грудня мама журналіста Павла Шеремета Людмила сказала "Стране", що останні результати розслідування справи про вбивство її сина "вселяють надію".

"Ну, озвучили. Отже, все-таки є воля президента [України Володимира Зеленського] на те, щоб розслідувати цю справу. Це вже вселяє якусь надію. Але це виконавці... Винні вони чи ні, про це тільки суд уже зможе сказати. А про замовників узагалі не йшлося. Тому не знаю... Я, звичайно, бажаю, щоб і силові структури, і президент усе-таки показали українському народові, що вони здатні захистити кожного українця від свавілля. А те, що я почула... Я наче доторкнулася до чогось бридкого (ідеться про записи розмов підозрюваних. "ГОРДОН"). Така брудна мова... І ці люди працювали десь із кимось. Таке в мене огидне відчуття, що є взагалі такі люди. Я не пов’язую це зі своїм сином, тому що немає доказів поки що жодних. Це мають вирішувати правоохоронні органи", – сказала вона.

На запитання, чи вірить вона, що озвучені правоохоронцями люди дійсно причетні до вбивства, Людмила Шеремет сказала: "Я не маю права думати про це. Це тільки суд доведе".

"Я просто слухала. Головне, щоб їх ці докази задовольняли. Але найстрашніше – щоб не постраждали невинні люди. Мені це небайдуже. Я вдячна президенту, що він узявся все-таки проводити й закінчити це розслідування і що він сам є при цьому. І що цей процес відкритий для громадськості, журналістів. За це Зеленському великий респект", – додала вона.

12 грудня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена ймовірних причетних до вбивства: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, музикант і доброволець Андрій Антоненко, хірургиня дитячої лікарні "Охматдит" та волонтерка Юлія Кузьменко і сім’я учасників АТО – Владислав і Інна Грищенки.

За його словами, вибухівку в автомобіль закладали Кузьменко та Антоненко. Поліцейський зазначив, що за час АТО Кузьменко придбала будинок і два автомобілі.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.

Слідство розглядало чотири версії мотивів убивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, убивство через помилку (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією правоохоронців була журналістська діяльність Шеремета. Зараз основною версією вбивства поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підкреслив, що слідство ще не виявило замовників убивства.

9 грудня Грищенко на суді заявляв, що йому нібито пропонували взяти на себе відповідальність за вбивство Шеремета або співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала, а також за підірвані в жовтні 2015 року електроопори в Херсонській області. 10 грудня "Українська правда" повідомила, що з Єдиного реєстру судових рішень зникло кілька рішень у справі Владислава Грищенка, який разом із дружиною Інною перебуває під арештом у справі про підготовку вибуху в Івано-Франківській області.

На брифінгу серед фігурантів справи було згадано ветерана АТО Івана Вакуленка. 7 листопада видання INSIDER писало, що він отримав 16 жовтня повістку на призначений на 21 жовтня допит у справі Шеремета, а 18 жовтня сестра ветерана виявила його тіло з раною голови. За даними видання, обставини смерті Вакуленка можуть свідчити про спробу "повісити" на нього вбивство Шеремета.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-mama-sheremeta-pro-rezultati-rozsliduvannja-vbivstva-sina-ja-nache-dotorknulasja-do-chogos-omerzitelnomu-1479087.html”