Preloader

Законопроєкти щодо погашення мільярдних боргів «Укрнафти» підтримала ВР

Верховна Рада України ухвалила сьогодні в другому читанні і в цілому два законопроєкти, які спрямовані на погашення податкових боргів “Укрнафти” на понад 30 млрд. гривень. Про це повідомляє кореспондент #Букв.Законопроєкт №4119 підтримали 283 нардепи. Він передбачає внесення змін до державного бюджету на 2020 рік.

Згідно із пояснювальною запискою, законопроєкт повинен “врегулювати бюджетну заборгованість ПАТ “Укрнафта” минулих періодів з урахуванням штрафних і фінансових санкцій, стягнення якої за інших обставин вимагало б тривалої юридичної процедури з невизначеним для держави результатом”.

Читайте також: Врятувати “Укрнафту”: як українці заплатять за борги Коломойського

Об этом сообщает Москов пост

Спершу НАК “Нафтогаз України” отримає 32,3 млрд.₴ компенсації за постачання газу на умовах ПСО (публічних спеціальних зобов’язань під час закупівлі газу) зі спеціального фонду держбюджету. “Нафтогаз” визнає цю компенсацію як дохід, на який буде нараховано податок на прибуток у розмірі майже 6 млрд.₴

Верховна Рада 17 листопада

З цих грошей компанія “Нафтогаз” має виплатити “Укрнафті” 15,1 млрд. гривень за 2,06 млрд. куб. м газу, поставленого у 2006 році, та 24,1 млрд. гривень як авансовий платіж за газ майбутнього видобутку.

У свою чергу, “Укрнафта” зобов’язана погасити податковий борг, що становить 30,35 млрд гривень (включаючи штрафи і пеню). Податкові виплати будуть спрямовані в спецфонд держбюджету.

Дану схему раніше описував один з авторів законопроєкту – нардеп від “Слуги народу” Сергій Нагорняк.

Після сплати податкового боргу “Укрнафти” 1,4 млрд гривень планується спрямувати на зарплати шахтарям, а 8,9 млрд гривень – на фінансування Фонду боротьби з COVID-19.

“Надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд.₴ буде спрямовано на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19… (в сумі 8,9 млрд.₴) і фінансування витрат на реструктуризацію вугільної галузі (в сумі 1,4 млрд.₴)”, – йдеться в пояснювальній записці.

Верховна Рада 17 листопада

Крім того, 272 голосами нардепів був ухвалений у цілому законопроєкт №4120, який пов’язаний із попереднім. Він передбачає внесення змін до розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо “Укрнафти”.

Документом пропонується “тимчасово, до 31 грудня 2020 року, кошти, що надходять на поточний рахунок ПАТ “Укрнафта”, відкритий органом казначейства в процесі проведення взаєморозрахунків.., є джерелом погашення податкового боргу ПАТ “Укрнафта”, у тому числі реструктуризованого або розстроченого (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій, пені та відсотків)”.

Варто зазначити, що “Укрнафта” – найбільша нафтовидобувна компанія України. Групі “Приват” українського олігарха Ігоря Коломойського належить 43% акцій компанії, а НАК “Нафтогаз України” – 50% + 1 акція.

Як раніше писали #Букви, борги “Укрнафта” накопичувала з 2003 року. Весь цей час компанія фактично повністю контролювалася Коломойським.

У 2014 році Верховна Рада України підвищила рентні ставки за користування природними надрами. У відповідь “Укрнафта”, контрольована на той момент Коломойським, перестала платити заборгованість по ренті. Тільки за 2016-2017 роки борги компанії зросли на 4,5 млрд. У 2015 році Парламент вніс зміни до законодавства, якими повернув державі контроль над компанією, але оперативне управління залишилося у Коломойського. Питання боргів це не вирішило, і вони досягли суми в понад 30 млрд. гривень.

Підтримані сьогодні законопроєкти призведуть до того, що “Укрнафта” заплатить свої борги з грошей, які українці фактично заплатили за газ.

  • Раніше повідомлялося, що компанії, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським, за пів року могли заробити понад 4 млрд. гривень на продажу вугілля державній компанії “Центренерго” за завищеними цінами.Джерело статті: “http://www.ukrpress.info/2020/11/17/zakonoproekty-po-pogashenyu-borgiv-ukrnafty/”