Preloader

Проти підвищення тарифів на електроенергію категорично виступає ВКФ

Всеукраїнський Конгрес Фермерів звертається до Уряду із проханням не допустити зростання тарифів на електроенергію та врахувати інтереси споживачів, зокрема підприємств аграрно-промислового комплексу. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнського Конгресу Фермерів, пише agronews.ua. Також ВКФ наголошує, що особливо недоречними косити АПК такими ініціативами під час пандемії Covid-19, коли економіка України перебуває у кризовому стані, а бізнес зазнає постійних карантинних обмежень, а також додаткових витрат пов’язаних із пандемією.


Йдеться про ініціативу в.о.міністра енергетики О.Буславець, яка збільшить норми доходності з 3% до 6% при встановленні стимулюючих тарифів для енергорозподільчих компаній (операторів систем розподілу). Ціна такої ініціативи біля 10 млрд.₴ у рік додаткових (над)прибутків для монополістів.


На думку голови ВКФ Івана Слободяника, це призведе до різкого підвищення тарифів на розподіл електроенергії та вдарить по багатьох підприємствах агропромислового комплексу. Цілий ряд секторів аграрної сфери має значне споживання електричної енергії:


«Держава таким чином стріляє сама у себе і виграють від цього лише монополісти, хоча заплатять усі українці. Переробка овочів і фруктів, сушка, теплиці тощо – це електроенергія. Дорожчає вона – дорожчають харчі».

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУЗауважимо, український агропромисловий комплекс формує 10% ВВП країни, це експорт 40% (в грошах) від загального об’єму товарів. Це все ще галузь з величезним потенціалом, який реалізовує. За дев’ять років дохід від експорту продукції АПК збільшився на 123% ($12,2 млрд), що показує найбільше зростання експорту серед інших видів товару.


Джерело статті: “http://www.ukrpress.info/2020/10/31/proty-pidvyshhenya-taryfiv-na-elektroenergiyu/”