Preloader

Конкурс на кращий ескіз великого Держгерба вже стартувавСтартував конкурс на найкращий ескіз великого Державного Герба України. Переможець конкурсу отримає премію 100 тис.₴

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сторінці першого заступника Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука у Facebook.


“Стартував конкурс на найкращий ескіз великого Державного Герба України. Конкурс триватиме до 1 листопада. Підсумки оргкомітет підіб’є до 1 грудня. Автори найкращих проєктів ескізів отримають премії. Перша – 100 тис. грн, друга – 50 тис. грн, а третя – 30 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.


Як відомо, 29 серпня Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову «Про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України». Постановою №3994 Рада доручила Кабінету Міністрів провести конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба.


30 вересня уряд ухвалив постанову «Про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України» (реєстр. №3994).


Так, до 1 листопада КМУ необхідно здійснити суспільне обговорення ескізу великого Державного Герба, а до 1 грудня – визначити переможця та подати на розгляд Верховної Ради пропозиції, встановлені за результатами конкурсу.


Відповідно до частини першої статті 20 Конституції, державними символами України є Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн.


Водночас, згідно з частинами третьою та четвертою ст. 20 Основного закону, великий Державний Герб встановлюється з урахуванням малого Державного Герба та герба Війська Запорозького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради. Головним елементом великого Державного Герба є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб).


Частина шоста статті 20 Конституції передбачає, що опис державних символів і порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу парламенту.


Утім, як зазначається в пояснювальній записці до проєкту постанови, вказані статті Основного закону не конкретизовані в українському законодавстві, зокрема, не встановлено Державний Герб України, який включає великий Державний Герб і малий Державний Герб. На законодавчому рівні дотепер не визначено опис, порядок використання та правового захисту Державного Герба України.


Співавторами проєкту постанови №3994 «Про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України» виступили, зокрема, Голова ВР Дмитро Разумков, перший віцеспікер Руслан Стефанчук і перший заступник керівника депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Відповідний документ вони зареєстрували в парламенті 18 серпня.


Парламент ухвалив цю постанову на позачерговій сесії 25 серпня. Відповідне рішення підтримали 279 народних депутатів.


Джерело статті: “https://cometa.news/konkurs-na-krashhij-eskiz-velikogo-derzhgerba-vzhe-startuvav/”